Sinhronā slidošana

Les Supremes triumfē trešo gadu pēc kārtas pasaules sinhronās slidošanas čempionātā!

Divas ļoti spraigas un interesantas dienas Zagrebā ir noslēgušās! Intriga ir atrisināta un pirmo reizi sinhronās slidošanas vēsturē kāda komanda nopelna čempiona godu 3 gadus pēc kārtas. Kanādas komanda Les Supremes, pēc pavisam niecīga pārsvara pēc īsās programmas, pārliecinoši demonstrēja izvēles programmu un uzvarēja nākamos sekotājus ASV komandu Haydenettes ar pārliecinošu 4 punktu pārsvaru. 3. vietu ieguva pagājušā gada vicečempiones - Somijas komanda Helsinki Rockettes.

Read more »

PČ - ļoti sīva konkurence pēc pirmās dienas!

Pirmā diena Pasaules čempionātā sinhronajā slidošanā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā noslēgusies! 21 komanda demonstrēja savas īsās programmas. Komandas bija ļoti labi sagatavojušās un gandrīz visas demonstrēja savu labāko sezonas sniegumu noslidojot programmas tīri, bez kritieniem, precīzi parādot sinhronās slidošanas elementus.

Read more »

Pasaules junioru čempionāts

Pirmā sacensību diena ir aizvadīta un īsās programmas ir noslidotas. Papildināts 19.03.2024 ar komandu iegūto punktu skaitu čempionātā izvēles programmā un kopvērtējumu.

Read more »

Kas uzvarēs junioru pasaules čempionātā?

Jau pēc dažām dienām Šveicē Noičatelā (Neuchâtel) sāksies junioru pasaules čempionāts sinhronajā slidošanā. Pirmais čempionāts junioriem notika 2013. gadā un sākotnēji tika plānots, ka šāda mēroga sacensības tiks rīkotas reizi 2 gados. Taču kopš 2017. gada junioru čempionāts notiek katru gadu un šogad jau 9. reizi par labākās komandas godu cīnīsies juniori no visas pasaules.

Read more »

Sinhronā slidošana - tiesāšana un protokols

Tā kā ir sākusies sacensību sezona, tad pēdējais brīdis ir iepazīties ar sinhronās slidošanas tiesāšanas principiem un rezultātu detalizēto protokolu. Šī informācija būs noderīga arī daiļslidošanas entuziastiem, vienīgā atšķirība rezultātu protokolos starp šiem abiem ļoti tuvajiem sporta veidiem ir atšķirīgie izpildītie elementi un to vērtības.

Read more »

Sinhronās slidošanas vēsture

Sinhronās slidošanas pirmsākumos Ziemeļamerikā tā tika saukta par precīzo slidošanu, jo uzsvars tika likts uz precīzu komandas pārvietošanos vienā laikā un ritmā. Tajos laikos sinhronās slidošanas komandas izskatījās kā maršējošie orķestri. Komandās piedalījās līdz pat 24 slidotājiem.

Read more »

Sinhronā slidošana Latvijā - kā tas sākās

2010. gadā  daiļslidošanas klubs "Marika" izveidoja pirmo Latvijā sinhronās slidošanas komandu "Ice Angels", kas tolaik apvienoja labākās Rīgas individuālās daiļslidotājas. Tā kā sinhronā slidošana bija absolūti jauns sporta veids Latvijā, gan treneriem, gan daiļslidotājiem bija nepieciešams apgūt visu no jauna - gan soļu, gan slīdējuma tehniku, elementus un to izpildījuma specifiku.

Read more »

Kluba notikumi

Veiksmīgi noslēdzies projekts Ukrainas civiliedzīvotājiem atbalstam – bezmaksas slidotapmācības nodarbības ar socializācijas elementiem un latviešu valodas apguvi / PR

Biedrība “Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai”, kuras ievaros darbojas slidošanas skola “Amber” projektā “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai” piedāvāja bērniem un jauniešiem 2 mēnešu BEZMAKSAS slidotapmācības nodarbības Akropole Rīga ledus hallē. Projekts “Ukrainas civiliedzīvotāju bērnu un jauniešu slidotapmācības nodarbības ar socializācijas elementiem un latviešu valodas apguvi” ļāva vairākiem desmitiem Ukrainas bēgļu bērniem un jauniešiem saistošā veidā mācīties slidot un uzlabot latviešu valodas prasmes. Apmācībām beidzoties un sekmīgi nokārtojot prasmju vērtējuma testu, 40 audzēkņi saņēma diplomu par slidotprasmes pamatu apgūšanu.

Read more »

Daugava Open Cup 2024

Bilžu galerija.    Daiļslidošanas kluba Kaskads organizētās starpklubu daiļslidošanas sacensības Daugava Open Cup bija debijas sacensības mūsu slidošanas skolas mazajām meitenēm, kā arī iespēja demonstrēt savas sacensību programmas mūsu komandām Amberlight un Amber Junior. 

Read more »

No Gdaņskas mājās ar prieku un arī ar vilšanos

Polijas pilsētā Gdaņskā šajās brīvdienās notika jau 8. sinhronās slidošanas sacensības PGE Hevelius Cup 2024. Šīs ir mums tuvākās un vieglāk sasniedzamās sacensības. Tāpēc mēs vienmēr cenšamies tās iekļaut mūsu komandu sacensību kalendārā. Šogad uz Gdaņskas Olivia ledus halli devāmies jau piekto reizi ar mūsu abām komandām Amberlight un Amber Junior.

Read more »

Sezonas pirmās sacīkstes ar uzvaru!

Komanda Amber Junior nupat atgriezās no šīs sezonas pirmajām sinhronās slidošanas sacensībām Lumiere cup, kas norisinājās Nīderlandē, ar 1. vietu un zelta medaļām savā sacensību grupā uzveicot komandas no Francijas, Itālijas, Nīderlandes un Turcijas un iegūstot visu laiku labāko punktu summu izvēles programmā. Šī bija pirmā reize sezonā, kad jauno un interesanto programmu Avatar vērtēja tiesneši. 

Read more »

Kluba Amber 2023 gads

Gadu mija ir brīdis, kad katrs mēģina atskatīties, kas labs paveikts šī gada laikā un kas varbūt nav izdevies gluži kā plānots. Tas ir arī laiks, kad mēs pasakām paldies tiem, kas mūs ir atbalstījuši un palīdzējuši. Un protams, gadu mija ir laiks, kad tiek nosprausti jauni mērķi un ievēlētas vēlēšanās. Arī mēs esam apkopojuši kas Amber klubā ir noticis 2023. gada 365 dienās, kādas veiksmes un neveiksmes piedzīvotas, kas sagādājis lielākos prieka mirkļus un kas sāpīgākos zilumus.

Read more »

Unikāla pieredze - Sky&More Fashion&Show

Slidot var ne tikai ledus hallē vai uz ezera, bet arī lielveikalā uz plastikāta ledus mēles. Neparasta ideja izvērtās par ļoti krāšņu šovu un iepriekš neredzētu modes skati. Malači mūsu Dzintariņi, tas tik bija piedzīvojums!

Read more »

Brrr… Helovīns 2023

Šis viennozīmīgi ir kluba jautrākais un trakākais treniņš un gaidītākais gada notikums! Ar katru gadu arvien trakāk, baisāk un smieklīgāk! 

Read more »

Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiem – bezmaksas slidotapmācības nodarbības ar socializācijas elementiem un latviešu valodas apguvi / PR

Biedrība “Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai”, slidošanas skola “Amber” projekta ietvaros “Atbalsta nodrošināšana Ukrainas civiliedzīvotāju integrācijai” piedāvā bērniem un jauniešiem 2 mēnešu BEZMAKSAS slidotapmācības nodarbības Akropole Rīga ledus hallē. Projekts “Ukrainas civiliedzīvotāju bērnu un jauniešu slidotapmācības nodarbības ar socializācijas elementiem un latviešu valodas apguvi” ļaus vairākiem desmitiem Ukrainas bēgļu bērniem un jauniešiem saistošā veidā mācīties slidot un apgūt latviešu valodu.

Read more »

ISU sinhronās slidošanas nometne 2023 Obersdorfā

Katru gadu pavasarī ISU organizē starptautisku sinhronās slidošanas attīstības nometni Junioru kategorijas slidotājiem un treneriem (ISU International Synchronized Skating Development Seminar for Junior Aged Skaters and their Coaches). Šīgada nometne notika Vācijā Obersdorfā no 28. aprīļa līdz 3. maijam. 

Read more »

Amber Kauss

Amber kauss III

Ledus arēnā Daugava ir aizvadītas bērnu un jauniešu sezonas sākuma daiļslidošanas elementu sacensības, kurās dažādās meistarības grupās sacentās jaunie daiļslidotāji. Tika vērtēta katra elementa izpildījuma kvalitāte, slidošanas ātrums un izpildījuma kopskats. Visi sacensību dalībnieki tika apbalvoti ar piemiņas medaļu, diplomu un saldumiem.

Read more »