Junioru pasaules čempioni - Team Les Supremes Junior

Junioru pasaules čempionāts sinhronajā slidošanā 2024, kas norisinājās Šveicē Noičatelā (Neuchâtel) no 15. - 16. martam ir noslēdzies. Pirmo reizi par junioru pasaules čempioniem kļūst Kanādas komanda Team Les Supremes Junior!

Šis ir noslēdzošais raksts par Junioru PČ. Iepriekšējos rakstos variet izlasīt:

Mūsu minējums, ko izteicām rakstā pirms čempionāta ir piepildījies - pirmo reizi vēsturē junioru čempionu tituls aizceļo uz Ziemeļameriku. Pēdējo 3 gadu čempioni - Somijas komanda Team Fintastic piekāpās Kanādas komandai Team Les Supremes Junior.

Čempioni - Team Les Supremes Junior

Monreālas komanda savu īso programmu Hide and Seek (Paslēpes) noslidoja pārliecinoši, precīzi, demonstrējot lielu ātrumu un mūzikas akcentus pastiprinot ar izteiksmīgām kustībām. Komanda ieguva augstākos tiesnešu vērtējumus gan par programmas tehnisko elementu izpildi, gan programmas komponentēm čempionātā, iegūstot mazo zelta medaļu un apsteidzot tuvāko sekotāju Team Fintastic par 2.12 punktiem.

Izvēles programma Alberts Einšteins vēl vairāk nostiprināja jauno čempionu pozīcijas. Iegūtie 131,13 punkti bija ne tikai Les Supremes sezonas labākais rezultāts, bet sezonas augstākais vērtējums visā junioru grupā. Lai gan sezonas laikā 3 komandām bija izdevies pārsniegt 200 punktu slieksni, šajā pasaules čempionātā Les Supremes komanda to izdarīja vienīgā, kopvērtējumā iegūstot 205.14 punktus.

Ļoti interesanta bija komandas mūzikas izvēle - klasiskā, tehno un populārā mūzikas apvienota ar dažādu mākslinieku izpildītiem Alberta Einšteina citātiem.

 

Ģēnijs ir 1 % talanta un 99% smaga darba.

Alberts Einšteins

Arī sportistu kleitas atspoguļoja izvēlēto tēmu - uz tērpiem ar kristāliem izrakstīts slavenais vienādojums E=mc2.

Lai gan Les Supremes Junioru komanda iepriekšējo reizi uz pasaules čempionāta pjedestāla stāvēja gandrīz pirms 10 gadiem - 2015. gadā, kad ieguva 3. vietu, viņu 'lielās māsas' Les Supremes komanda pieaugušo kategorijā ir pēdējo 2 sezonu čempioni. Nu arī juniori pārveda šo tik ļoti nozīmīgo trofeju uz savu valsti un sporta klubu.

Les Supremes Junior izvēles programma Alberts Einšteins. Foto: Skate Synchro phot.

Vicečempioni - Team Fintastic Junior, Somija

Lai gan Team Fintastic izpildīja ļoti emocionālu īso programmu "Call" (Zvans), iegūstot 71.89 punktus,  tomēr komandai neizdevās sasniegt savu sezonas labāko rezultātu un pēc īsās programmas Fintastic ieņēma 2. vietu.

Izvēles programmu Team Fintastic slidoja nākamās pēc Les Supremes. Programmas tēmas iedvesma bija krāšņie 1920tie un komandas priekšnesums bija tēmai ļoti atbilstošs, gan ar mirdzošajiem tērpiem, gan dinamiskajām un laikmetam raksturīgajām kustībām. Programma tika izpildīta bez kļūdām un tika sasniegts sezonas labākais rezultāts. Taču neskatoties uz to, Fintastic ieguva par 3.31 punktu mazāk kā Les Supremes, kas kopvērtējumā vēl vairāk palielināja komandu rezultāta atšķirību. Tādējādi pasaules junioru čempioniem kopš 2022. gada, nācās atdot savu troni.

Team Fintastic Junior izvēles programma Glamorous 1920s. Foto: Skate Synchro phot.

Bronza - Team Skyliners Junior

Ņujorkas komanda Skyliners (starp citu komandas nosaukums reprezentē Ņujorkas ēku debesu līniju) īso programmu "Twisted Firebird" (Savītais ugunsputns) izpildīja pie ļoti dinamiskas un dramatiskas Stravinska mūzikas. Programmā iekļautie tehniskie elementi un to izpildījums tika novērtēts augstāk kā somu Team Fintastic, tikai pavisam nedaudz atpaliekot no 1. vietas ieguvējiem Les Supremes, taču soda punkts par kritienu un zemāk novērtētās programmas komponentes,  kopsummā ar 70.93 punktiem ierindoja komandu Skyliners 3. vietā pēc īsās programmas par 3.08 punktiem atpaliekot no līderēm.

Sacensību izvēles programmu komanda slidoja pēdējā, noslēdzot šī gada junioru čempionātu ar romantisku programmu "Somewhere over the rainbow" (Kaut kur aiz varavīksnes), 

Lai gan 3 punktu starpība ar 1. vietu pēc īsās programmas deva iespēju cerēt, ka Skyliners var pakāpties augstāk, taču garajā programmā komanda nespēja atgūt zaudēto. Nepatīkama kļūda tika pieļauta pirmajā izpildītajā elementā - kreatīvajā pacēlienā, kur vienai sportistu grupai neizdevās iecerētais elements. 

Tādējādi Team Skyliners Junior jau 3. gadu pēc kārtas ieņem 3. vietu pasaules junioru čempionātā sinhronajā slidošanā.

Team Skyliners Junior izvēles programma Somewhere over the rainbow. Foto: Skate Synchro phot.

Pasaules junioru čempionāta sinhronajā slidošanā medaļu ieguvēji. Foto: Skate Synchro phot.

Tūlīt aiz pjedestāla

Arī nākamās vietas uzreiz aiz pjedestāla sadalīja komandas no ASV, Somijas un Kanādas:

4. vieta - Team Elite Junior (ASV) - sezonas sacensību līderi

5. vieta - Team Valley Bay Synchro Junior (Somija) - 1. reizi piedalījās pasaules junioru čempionātā

6. vieta - Team Nexxice Junior - pagājušā PČ 2. vietas ieguvēji

Pārējās komandas un to iegūtās vietas var apskatīt mūsu iepriekšējā rakstā.

Tiešraides video

Noslēgumā

 

Mēs ļoti ceram, ka jau nākošgad, arī mūsu kluba komanda Amber Junior varēs atgriezties pasaules čempionātā!

 

Bet vēl šogad, pavisam drīz no 5. - 6. aprīlim Zagrebā, Horvātijā notiks pats nozīmīgākais sinhronās slidošanas sezonas notikums - Pasaules čempionāts pieaugušajiem.

Add comment

Comments

There are no comments yet.