Par mums

Slidošanas komanda Amber dibināta 2011. gadā. Komandu veidoja individuālās daiļslidošanas sportistes no dažādām Latvijas pilsētām. Tajā pašā sezonā Amber komanda piedalījās 2012. gada pasaules čempionātā sinhronajā slidošanā.

Sinhronās slidošanas sporta veicināšanai Latvijā, 2014. gada nogalē tika nodibināta biedrība "Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai". Biedrības mērķis ir popularizēt sinhrono slidošanu Latvijā un pārraudzīt sinhronās slidošanas sporta komandu izveidi un vadīšanu slidošanas klubā Amber.

Klubs Amber ir ne tikai vienīgais sinhronās slidošanas klubs Latvijā, bet arī Elites kategorijas komanda Amber ir Latvijas izlase sinhronajā slidošanā. Sinhronās slidošanas kluba Amber komandas ir startējušas dažādās kategorijās, tostarp juvenile, junioru B, ISU junioru un ISU elites kategorijās. Šobrīd, sportistu paaudžu maiņas ietekmē, klubs sastāv no divām komandām: Amberlight un Amber Junior.

Amber komandas ir demonstrējušas savas prasmes un aizraušanos dažādās starptautiskās sacensībās, tostarp sešos ISU pasaules sinhronās slidošanas čempionātos.

Klubs Amber organizē slidošanas skolu bērniem un pieaugušajiem neatkarīgi no tā, vai viņiem ir maz vai nav iepriekšēju slidošanas prasmju.

Biedrība "Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai" organizē Baltijas reģiona vienīgās sinhronās slidošanas sacensības Riga Amber Cup, kas oficiāli iekļauts ISU sacensību kalendārā. Diemžēl 2023. gada Riga Amber Cup nācās atcelt neparedzētu apstākļu dēļ. Mēs ar nepacietību gaidām mūsu atgriešanos nākamajā sezonā.

 

Kluba vadība:

Valdes priekšsēdētāja un galvenā trenere -  Eva Čekanauska

Valdes locekle Sanita Reimane

Valdes locekle Inga Freināte

 

Kluba galvenie notikumi:

  • 2011: elites kategorijas komandas Amber izveide.
  • 2014: dibināta biedrība "Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai".
  • 2017./2018. gada sezona: komandas treneres lomu uzņēmās ilggadējā komandas slidotāja un kapteine Eva Čekanauska.
  • 2017: juvenile kategorijas komandas Amberlight izveide.
  • 2018: slidošanas skolas sākums: tiek organizētas pirmās slidošanas treniņu grupas gan bērniem, gan pieaugušajiem.
  • 2018: pirmās Riga Amber Cup sacensības.
  • 2021: Amber Junior komandas izveidošana.