Enerģija un elegance: daiļslidošanas sezonas noslēgums 2023/2024 Amber kausā 7

Published on 1 June 2024 at 01:06

Ikviens kluba sportists ir ieguldījis lielu darbu šajā gadā. Lai izaugsmi, jaunas spējas un progresu varētu novērtēt gan paši - mazie un lielie sportisti un entuziasti, gan viņu tuvākie atbalstītāji un līdzjutēji, klubs Amber šogad organizēja šīs sezonas 3. - noslēdzošās sacensības Amber kauss 7.

Kā jau ierasts, kluba sacensības tiek aktīvi apmeklētas un savas prasmes demonstrē gan paši mazākie, gan Amberlight komandas sportistes, gan pieaugušo grupas dalībnieces.

7. Amber kausā piedalījās:

  • 28 slidošanas skolas bērni un jaunieši daiļslidošanas A un B elementu kategorijās
  • 9 Amberlight sportistes demonstrējot individuālās slidošanas prasmes
  • 7 pieaugušo grupas slidotājas: 3 dalībnieces Adult Pre-Bronze un 4 - Adult Bronze kategorijās ar programmām
  • Ar priekšnesumiem uzstājās 3 sinhronās slidošanas komandas: Amberlight, Amber Dreamers un Amber Junior

Nebaidies sapņot!

Kā ierasts, sacensības atklāja sinhronās slidošanas komandu priekšnesumi. Tā kā aktīvā sacensību sezona ir beigusies, tad šīm sacensībām komandas varēja sagatavot kaut ko īpašu, kaut ko - paši savam priekam.

Pirmās uzstājās kluba jaunākās sportistes - Amberlight komanda, ar azartisku programmu pie Šakiras dziesmas Waka Waka (This Time for Africa). Priekšnesumu video skaties raksta noslēgumā.

Nākamais priekšnesums bija sacensību pārsteigums. Pagājušajā vasarā Amber slidošanas nometnē pieaugušo grupai radās doma par pieaugušo sinhronās slidošanas komandu. Uz Ziemassvētkiem tika sagatavots pirmais svētku priekšnesums, taču par oficiālo pieaugušo sinhronās slidošanas komandas Amber Dreamers dzimšanas dienu varam uzskatīt šīs sacensības - 26. maiju! 12 dāmas demonstrēja elegantu deju uz slidām pie Frenka Sinatras dziesmas May Way. Ļoti ceram, ka treniņu process, kopīgā uzstāšanās un kopīgais prieks ir ieķēries sirdīs un nākamajā sezonā sinhronās slidošanas prasmes tiks pilnveidotas un izkoptas.

Amber pieaugušo komanda oficiālajā treniņā

Amber kluba dalībnieku foto

Elementu sacensības

Amber kausa galvenie varoņi, protams, ir visi sacensību dalībnieki, kas demonstrēja savam vecumam un prasmēm atbilstošus elementus. Daudziem slidošanas skolas dalībniekiem šī bija laba iespēja salīdzinoši novērtēt savu izaugsmi, tā kā šīs sacensības bija jau 3. šajā sezonā, ko mēs organizējām saviem audzēkņiem. Vairāki kluba slidotāji šogad izmēģināja  spēkus arī starpklubu sacensībās.

Amber skolas audzēkņi apbalvošanā

Amber kluba dalībnieku foto

Atsevišķā grupā startēja Amberlight komandas sportistes, kurām bija jādemonstrē 8 elementi: tvizli, lēcieni, piruetes, un dažādas soļu kombinācijas. Sacensību stresa pārvarēšana un individuālas slidošanas prasmes ir ļoti būtiskas, lai komandai kopā izdotos labs sniegums. 

Mūsu slidošanas skolas audzēkņi var izvēlēties, vai daiļslidošana ir hobijs un fizisko aktivitāšu avots, vai arī nopietnāk pievērsties daiļslidošanai kā sportam. Mūsu treneri palīdzēs sagatavoties gan elementu sacensībām, gan sagatavot programmas. Taču nenoliedzami, vislielākais gandarījums mums ir par tiem skolas audzēkņiem, kas izvēlas savu izaugsmi saistīt ar sinhrono slidošanu. Arī šajā sezonā vairāki bērni, kas pirmo reizi uz slidām uzkāpa Amber slidošanas skolā, pievienojās jaunākā vecuma komandai Amberlight.

Amberlight sportisti elementu sacensībās

Foto Mārtiņš Aiše

Mācīties nekad nav par vēlu!

Lai gan tradicionāli daiļslidošana tiek uzskatīta par sporta veidu, kas ir jāapgūst agrā bērnībā, tomēr mūsu kluba pieaugušo grupas dalībnieces pierāda, ka vajag tikai vēlēties un darīt! Šajās sacensībās 3 dalībnieces demonstrēja Pre-Bronze kategorijas programmas, bet 4 uzstājās ar Bronze kategorijas programmām.

Amber skolas pieaugušo grupas programmas

Foto Mārtiņš Aiše

Ātrums, enerģija, azarts

Sacensību noslēgumā pirmizrādi piedzīvoja Amber Junior komandas jaunā šova programma Pokerface (mūzika - Lady Gaga - Poker Face). Programma tika sagatavota pavisam īsā laika posmā pēc pēdējām sacensībām. Taču tās priekšnesumā nekas neliecināja, ka tā ir pirmizrāde - enerģija, dinamisms, emocijas un elpu aizraujošs ātrums burtiski uzkarsēja ledu!

Amber Junior komandas priekšnesums

Foto Mārtiņš Aiše

Svētki visiem!

Gan mazie, gan lielie, iespējams, visvairāk gaida sacensību noslēguma disko. Tas ir laiks, kad no sirds var izdejoties, izslidoties, improvizēt, dauzīties uz ledus ar saviem vienaudžiem un ar treneriem, un protams fotografēties!

Sacensību disko ballīte

Foto Mārtiņš Aiše

Paldies visiem slidošanas skolas audzēkņiem par cītīgo darbu šajā sezonā. Paldies mūsu treneru kolektīvam: Evai Čekanauskai, Annai Orlovai, Darjai Štaņko, Ksenijai Jacišinai, Elizabetei Pentjušai un Lorīnai Jessei.

Svētku noskaņa gluži kā izlaidumā!

Foto Mārtiņš Aiše

Komandu priekšnesumu video

Amber Junior - Poker Face - Lady Gaga

Amber Dreamers- My Way - Frank Sinatra

Amberlight - Waka Waka - Shakira

Taču pirms visi izklīstam vasaras brīvdienās kluba treniņu sezonu noslēgsim ar intensīvo treniņu sesiju no 5. līdz 9. jūnijam.

Sportojam, atpūšamies, krājam spēkus un tiekamies jaunajā sezonā!