Les Supremes triumfē trešo gadu pēc kārtas pasaules sinhronās slidošanas čempionātā!

Divas ļoti spraigas un interesantas dienas Zagrebā ir noslēgušās! Intriga ir atrisināta un pirmo reizi sinhronās slidošanas vēsturē kāda komanda nopelna čempiona godu 3 gadus pēc kārtas. Kanādas komanda Les Supremes, pēc pavisam niecīga pārsvara pēc īsās programmas, pārliecinoši demonstrēja izvēles programmu un uzvarēja nākamos sekotājus ASV komandu Haydenettes ar pārliecinošu 4 punktu pārsvaru. 3. vietu ieguva pagājušā gada vicečempiones - Somijas komanda Helsinki Rockettes.Kā jau prognozējām un šīs sezonas sacensību rezultāti rādīja, pirmās sešas vietas ir ‘rezervētas’ 3 valstīm: Kanādai, Somijai un ASV. Visas sešas komandas: Les Supremes (237.97), Haydenettes (233.85), Helsinki Rockettes (229.84), Unique (227.11) (Somija), Nova Senior (211.58) (Kanāda) un Skyliners (206,27) (ASV), arī pārsniedza 200 punktus kopvērtējumā un krietni atrāvās no nākamās sekotājas, Vācijas komandas Berlin 1 (195.16).

Kā jau šāda līmeņa sacensībās notiek - ne vienmēr uz pjedestāla stāv uzvarētāji. Kāds var iegūt medaļu, bet justies kā zaudētājs un kāds savukārt būt otrajā desmitniekā, taču izcīnījis milzīgu izrāvienu un salīdzinot ar sevi pašu iepriekš, justies kā patiess uzvarētājs. Arī šis čempionāts nav izņēmums.

Mūsu komandas treneres Eva, Anna un Darja šoreiz piedalījās skatītāju lomā. Jautājām viņām par iespaidiem, pārsteigumiem, uzvarētājiem un zaudētājiem, un kā ir būt skatītājam, ja vienmēr iepriekš esi bijis dalībnieks. Vislielākā čempionātu pieredze ir mūsu kluba galvenajai trenerei Evai – kā sportiste ar Amber komandu viņa ir piedalījusies 4 pasaules čempionātos: Gēteborgā (2012), Hamiltonā (2015), Budapeštā (2016) un  Stokholmā (2018), bet jau Amber treneres statusā vēl 2 PČ: Helsinkos (2019) un Leikplesidā (2023). Anna ir slidojusi Amber sastāvā pēdējos 4 čempionātos, savukārt Darja Helsinkos un Leikplesidā.

Darja

Pasaules čempionāts sinhronajā slidošanā ir izcils notikums, kas pulcē labākās komandas no visas pasaules, lai sacenstos mākslinieciskā un tehniskā meistarībā uz ledus. Tas bija aizraujošs skats, kas apvieno mūziku, kostīmus un izcilu slidošanas prasmi. Laba rezultāta sasniegšana prasa no komandas augstu precizitāti un izturību. Katru gadu standarti un snieguma līmenis kļūst arvien augstāki.

Mans favorīts bija kanādiešu komanda Les Supremes, kas ieguva pirmo vietu. Komanda demonstrēja unikālu horeogrāfiju, kas stāsta savu stāstu, padarot šo priekšnesumu par krāšņu un daudzveidīgu skatu.

 

Les Supremes, WSYSC 2024

Les Supremes, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto @Skate Synchro photo

Gribu pieminēt arī Ice United no Nīderlandes, kas parādīja labu sniegumu! Viņu programmas tēmai The Streets of Brazil bija ļoti atbilstošs, enerģisks slidojums, kā arī komandai bija liels progress punktu ziņā!

Anna

Pirmo reizi sekoju līdzi pasaules čempionātam skatītāja lomā, bet jutu līdzi katrai komandai līdzīgi, kā tad, kad pati piedalījos.
Kad pirmā komanda spēra sinhronos soļus uz ledus, es jau biju pārpildīta ar skaistajām emocijām, līdz pat prieka asarām no šī graciozā, estētiskā un sarežģītā sporta veida. To es saucu par meistarību, kad sportists prot skatītājos radīt šādas emocijas.

Mana mīļākā komanda ir Helsinki Rockettes (Somijas izlase). Somietes prot iznest savu programmu ar graciozu stāju, slidošanas jaudu, aktiermeistarību, krāšņajiem tērpiem un noteikti labu slīdējuma tehniku, taču kļūda pacēlienā un vēl dažas būtiskas kļūdas ierindoja somietes 3. vietā.

Helsinki Rocketes, WSYSC2024

Helsinki Rockettes, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto @Skate Synchro photo

Taču šī gada čempionātā spilgtākās atmiņas palika pēc Kanādas izlases komandas Les Supremes izvēles programmas Everest  slidojuma. Mani saista programmas ar sižetu, līdz ar to šī programma ir mans šī gada favorīts. Kur tēls, tērps, mūzika, kustības, jauda, sinhronitāte, tajā pašā laikā vieglums - ir viens veselums - Mākslas Darbs. Kanādas izlase pārlircinoši izcīnīja Pasaules Čempionu titulu!

Arī Nīderlandes izlase Ice United spēja uzkurināt publiku ar programmu Riodežaneiro ritmi. Sekoju šai programmai jau trešās sacensības un katru reizi izjūtu no sportistiem enerģiju, kas pietrūka daudzām citām komandām.

Embed from Getty Images

Ice United, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto: Jurij Kodrun - International Skating Union 

Eva

Pasaules čempionātu sinhronajā slidošanā pirmoreiz redzēju no skatītāju tribīnēm, tas ļāva atbrīvotāk izbaudīt citu komandu programmas un objektīvāk novērtēt mūsu iepriekšējo gadu konkurentu progresu.

Interesanti

Šajās sacensībās novērojām tērpu krāsu tendenci - šogad īsajās programmās īpaši dominēja sarkanā krāsa, taču izvēles programmā vairāk zili-zaļi pelēkais un zelts 😃

Šogad sacensības īpaši interesantas padarīja komandu izloze - īsajā programmā viena no spēcīgākajām komandām - Kanādas Nova Senior startēja pirmajā grupā kā 3. komanda un noturējās līderes pozīcijā 12 nākamo komandu startus - līdz ar 16. kārtas numuru startēja Somijas komanda Unique. Arī izvēles programmā komandas nestartēja secīgi pēc īsās programmas punktiem, kā iepriekš, bet bija izloze, iespējams tas arī mazliet pamainīja rezultātu tabulu dažām komandām.

Šajā čempionātā tika slidotas divas Gladiatoru tēmas programmas: Olympia (Čehija) un Passion (Ungārija). Ungārijas komandu trenē sinhronās slidošanas pamatlicēja Andrea Dohany, kas, lai gan pati ir ungāriete, visu dzīvi nostrādāja Zviedrijā un trenēja seškārtējos pasaules čempionus - ikonisko Zviedrijas sinhronās slidošanas komandu Surprise. Šobrīd Andrea ir atgriezusies Ungārijā un savā dzimtenē ceļ šī sporta līmeni. Un rezultāti ir vērā ņemami! Iepriekšējos 2 čempionātos Passion ieguva augstās 8. un 7. vietu. Arī šogad rezultāti nelika vilties, ar sezonas labāko rezultātu kopvērtējumā (187,99), Passion ierindojās 8. vietā, nostiprinot Ungārijai vietu 5 spēcīgāko sinhronās slidošanas nāciju vidū! Komandas izvēles programma tika veltīta Surprise komandai, kas 2004. gadā tieši Zagrebā ar gladiatoru tēmas programmu izcīnīja sudraba medaļu.

Embed from Getty Images

Passion, WSYSC 2024, Izvēles programma. Foto: Jurij Kodrun - International Skating Union 

Šogad sacensībās pietrūka ne tikai Latvijas pārstāvniecības, bet arī komandas no Spānijas, kā arī Itālijas 1. komanda - Hot Shivers, kas mēnesi pirms pasaules čempionāta atsauca savu dalību pēdējās kvalifikācijas sacensībās un pasaules čempionātā, iemesls līdz galam nav skaidrs, jo komanda uzrādīja šosezon savu augstāko rezultātu. Savos sociālajos tīklos komanda informē, ka aktīvi gatavojas nākamajai sezonai. Tomēr Itālijas 2. komanda - Ice on Fire - parādīja sevi no labākās puses. Īsajā programmā komanda izcēlās ar tērpiem, uz starta iznākot 4 dažādu zilo toņu kleitās, ierasto 16 vienādo kleitu vietā. Itālijas komanda pārsteidza ar vieglo slidojumu un ļoti sarežģīto creative pacēlienu, kurš gan neveiksmīgi rezultējās ar -1 soda punktu pēdējā sekundē ejot lejā no elementa. Ice on Fire, līdzīgi kā komanda Inspire, eksperimentē ar dažāda veida “slīdējumu” ne tikai uz slidām, kas prasa augstu ķermeņa kontroli un ne vienmēr izdodas. Tomēr neskatoties uz saņemto soda punktu Ice on Fire izdevās iegūt augsto - 9. vietu!

Ice on Fire, WSYSC 2024, īsā programma. Foto: Komanda

Sacensību inovatori protams bija komanda Inspire no Zviedrijas, kas izvēles programmā slidojot Matrix izpildīja vairākus iepriekš neredzētus trikus uz ledus, tostarp ritentiņu un kūleni ķemmējoties!

Viņām klātienē bija baigais ātrums, nesaprotu kā treniņos nenolauza kaklu!

Embed from Getty Images

Inspire, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto: Jurij Kodrun - International Skating Union 

Galvenā cīņa kā jau katru gadu notika starp sinhronās slidošanas lielvalstīm - Kanādu, Ameriku un Somiju. Galvenajām Eiropas favorītēm Helsinki Rockettes, diemžēl bija kļūda pacēlienā, kur tika zaudēti tik vērtīgie punkti, kopvērtējumā ierindojot viņas 3. vietā. Otro vietu ieņēma Haydenettes no Amerikas, kas ir viņu visu laiku augstākais sasniegums. Pēdējo reizi, kad komanda bija uz pjedestāla, bija tālais 2016. gads, kad tika izcīnīta komandas piektā bronzas medaļa. Amerikāņi izcēlās ar tīru tehnisko izpildījumu un ātrumu, taču augstākajam pjedestāla pakāpienam pietrūka programmas idejas un stāsta.

Haydenettes, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto @Skate Synchro photo

Čempionu tituls jau trešo reizi pēc kārtas aizceļoja pie Les Supremes no Kanādas. Les Supremes izcēlās ar eleganci un pārliecību savās kustībās, kas arī atspoguļojās tiesnešu vērtējumā. 

Programma Mount Everest bija mans šī gada favorīts gan mūzikas, gan sižeta, gan elementu izpildījumā un jau sezonas sākumā bija skaidrs they are “on top of the world“❤️

Les Supremes, WSYSC 2024, izvēles programma. Foto @Skate Synchro photo

Unikāla pieredze

Komandas treneri - Marilyn Langlois un Pascal Denis ir arī labi pazīstami mūsu klubam. 2019. gada nogalē trenere Marilyn ciemojās pie Amber un 2 dienu intensīvās treniņu sesijās dalījās savā pieredzē ar mūsu sportistēm par slīdējuma tehniku. Tā bija unikāla un atmiņā paliekoša pieredze gan sportistēm, gan trenerēm.

Izlasi!

Intervija ar Marilyn Langlois pēc Les Supremes uzvaras Zagrebā JuraSynchro rakstā


Čempionāta gaisotni izdzīvoja:

  1. Amber kluba trenere Darja, bijušais "Dzintariņš" Emīlija, treneres Eva un Anna
  2. Somu fani PČ tribīnēs
  3. Eva apsveic ar uzvaru Les Supremes treneri Marilyn Langlois

Rezultāti

Komandu īsās programmas (SP), izvēles programmas (FS) un kopējais rezultāts pasaules čempionātāUzzini vairāk - noderīgi avoti

Ja izlasot šo vai citus rakstus Tev ir radušies kādi jautājumi vai vēlies uzzināt vēl kaut ko papildus par sinhrono slidošanu, ieraksti komentāru. Mēs labprāt atbildēsim!

NB. e-pasts pie komentāra publicēts netiks.

Add comment

Comments

There are no comments yet.