Sinhronā slidošana - tiesāšana un protokols

Tā kā ir sākusies sacensību sezona, tad pēdējais brīdis ir iepazīties ar sinhronās slidošanas tiesāšanas principiem un rezultātu detalizēto protokolu. Šī informācija būs noderīga arī daiļslidošanas entuziastiem, vienīgā atšķirība rezultātu protokolos starp šiem abiem ļoti tuvajiem sporta veidiem ir atšķirīgie izpildītie elementi un to vērtības.

Read more »

Sinhronās slidošanas vēsture

Sinhronās slidošanas pirmsākumos Ziemeļamerikā tā tika saukta par precīzo slidošanu, jo uzsvars tika likts uz precīzu komandas pārvietošanos vienā laikā un ritmā. Tajos laikos sinhronās slidošanas komandas izskatījās kā maršējošie orķestri. Komandās piedalījās līdz pat 24 slidotājiem.

Read more »

Sinhronā slidošana Latvijā - kā tas sākās

2010. gadā  daiļslidošanas klubs "Marika" izveidoja pirmo Latvijā sinhronās slidošanas komandu "Ice Angels", kas tolaik apvienoja labākās Rīgas individuālās daiļslidotājas. Tā kā sinhronā slidošana bija absolūti jauns sporta veids Latvijā, gan treneriem, gan daiļslidotājiem bija nepieciešams apgūt visu no jauna - gan soļu, gan slīdējuma tehniku, elementus un to izpildījuma specifiku.

Read more »