Les Supremes triumfē trešo gadu pēc kārtas pasaules sinhronās slidošanas čempionātā!

Divas ļoti spraigas un interesantas dienas Zagrebā ir noslēgušās! Intriga ir atrisināta un pirmo reizi sinhronās slidošanas vēsturē kāda komanda nopelna čempiona godu 3 gadus pēc kārtas. Kanādas komanda Les Supremes, pēc pavisam niecīga pārsvara pēc īsās programmas, pārliecinoši demonstrēja izvēles programmu un uzvarēja nākamos sekotājus ASV komandu Haydenettes ar pārliecinošu 4 punktu pārsvaru. 3. vietu ieguva pagājušā gada vicečempiones - Somijas komanda Helsinki Rockettes.

Read more »

PČ - ļoti sīva konkurence pēc pirmās dienas!

Pirmā diena Pasaules čempionātā sinhronajā slidošanā Horvātijas galvaspilsētā Zagrebā noslēgusies! 21 komanda demonstrēja savas īsās programmas. Komandas bija ļoti labi sagatavojušās un gandrīz visas demonstrēja savu labāko sezonas sniegumu noslidojot programmas tīri, bez kritieniem, precīzi parādot sinhronās slidošanas elementus.

Read more »

Pasaules junioru čempionāts

Pirmā sacensību diena ir aizvadīta un īsās programmas ir noslidotas. Papildināts 19.03.2024 ar komandu iegūto punktu skaitu čempionātā izvēles programmā un kopvērtējumu.

Read more »

Kas uzvarēs junioru pasaules čempionātā?

Jau pēc dažām dienām Šveicē Noičatelā (Neuchâtel) sāksies junioru pasaules čempionāts sinhronajā slidošanā. Pirmais čempionāts junioriem notika 2013. gadā un sākotnēji tika plānots, ka šāda mēroga sacensības tiks rīkotas reizi 2 gados. Taču kopš 2017. gada junioru čempionāts notiek katru gadu un šogad jau 9. reizi par labākās komandas godu cīnīsies juniori no visas pasaules.

Read more »

Sinhronā slidošana - tiesāšana un protokols

Tā kā ir sākusies sacensību sezona, tad pēdējais brīdis ir iepazīties ar sinhronās slidošanas tiesāšanas principiem un rezultātu detalizēto protokolu. Šī informācija būs noderīga arī daiļslidošanas entuziastiem, vienīgā atšķirība rezultātu protokolos starp šiem abiem ļoti tuvajiem sporta veidiem ir atšķirīgie izpildītie elementi un to vērtības.

Read more »

Sinhronās slidošanas vēsture

Sinhronās slidošanas pirmsākumos Ziemeļamerikā tā tika saukta par precīzo slidošanu, jo uzsvars tika likts uz precīzu komandas pārvietošanos vienā laikā un ritmā. Tajos laikos sinhronās slidošanas komandas izskatījās kā maršējošie orķestri. Komandās piedalījās līdz pat 24 slidotājiem.

Read more »

Sinhronā slidošana Latvijā - kā tas sākās

2010. gadā  daiļslidošanas klubs "Marika" izveidoja pirmo Latvijā sinhronās slidošanas komandu "Ice Angels", kas tolaik apvienoja labākās Rīgas individuālās daiļslidotājas. Tā kā sinhronā slidošana bija absolūti jauns sporta veids Latvijā, gan treneriem, gan daiļslidotājiem bija nepieciešams apgūt visu no jauna - gan soļu, gan slīdējuma tehniku, elementus un to izpildījuma specifiku.

Read more »