No Gdaņskas mājās ar prieku un arī ar vilšanos

Published on 7 February 2024 at 00:12

Polijas pilsētā Gdaņskā šajās brīvdienās notika jau 8. sinhronās slidošanas sacensības PGE Hevelius Cup 2024. Šīs ir mums tuvākās un vieglāk sasniedzamās sacensības. Tāpēc mēs vienmēr cenšamies tās iekļaut mūsu komandu sacensību kalendārā. Šogad uz Gdaņskas Olivia ledus halli devāmies jau piekto reizi ar mūsu abām komandām Amberlight un Amber Junior.

Amberlight sagādā pārsteigumu!

Amberlight juvenile kategorijā bija sīva 7 komandu konkurence. Taču meitenes pārsteidza sevi un savas treneres iegūstot 35.84 punktus, kas ir komandas visu laiku labākais rezultāts, un izcīnīta 3. vieta!

Šīs bija komandas pirmās starptautiskās sacensības šajā sezonā. Meitenes tika galā ar satraukumu un parādīja vienotu slidojumu bez kritieniem. Komandas šī gada programmas tēma ir Flamingo pie Awaken - Damien Escobar un Beyoncé - Halo mūzikas. Šajā programmā ir iekļauti šādi tehniskie elementi: līnija (Line), ķemmēšanās (Intersection), elements kustībā (Move Element), mākslinieciskais aplis (Artistic Circle), rotējošais bloks (Pivoting block), ceļojošais elements (Traveling Element). Vai vari tos visus atpazīt video?

Lai gan rezultāts Hevelius Cup ir Amberlight punktu rekords, taču ne visi jaunās programmas ieplānotie tehnisko elementu līmeņi tika sasniegti, tādējādi atstājot iespēju uzlabot punktus nākamajā startā. Taču programmas komponentes norādīja uz atzinīgu tiesnešu vērtejumu par programmas kompozīciju. Ar detalizēto protokolu variet iepazīties šeit, savukārt vairāk par vērtēšanu variet izlasīt mūsu rakstā Sinhronā slidošana - tiesāšana un protokols.

Ko par savu pirmo sezonas startu saka Amberlight meitenes? Komandas kapteine Natālija: 

Ne visi elementi izdevās kā gribējām, bet bija ļoti aizraujoši pavadīt laiku un just katru kustību uz ledus kopā ar savu komandu! Gribu pateikt lielu paldies trenerēm, vecākiem un lielajām meitenēm par atbalstu!🦩🩷

Juvenile komandu rezultāti:

Amber Junior vilšanās

Amber Junior grupā konkurence nebija liela - šai grupā startēja tikai 2 komandas. Mēs un mums jau labi pazīstamā no Lumiere Cup Nīderlandes komanda Illuminettes. Galvenais Amber Junior uzdevums bija uzlabot iepriekš sasniegto rezultātu.

Starts gan līdzjutējiem, gan vienmēr kritiskajām trenerēm likās ļoti veiksmīgs. Pat neskatoties uz piedzīvotajiem 2 kritieniem mēs gaidījām labu rezultātu. Taču tiesnešu vērtējums nāca kā auksta duša. Tikai 57.16 punkti! Par 8.4 punktiem mazāk kā iepriekšējās sacensībās! Komandas sniegums, protams, nebija ideāls, taču bija tik daudz piestrādāts, lai rezultāts tiktu uzlabots!

Lielākā vilšanās bija par pāru elementa vērtējumu. Mūsu programmā ir iekļauts viens no sarežģītākajiem pāru elementiem ar anglisko nosaukumu death spiral. Pāru apvedspirāle mūsu junioriem ir īpaša ar to, ka puse no pāriem to veic pulksteņa rādītāja virzienā, bet otra puse pretēji. Lai arī šī pazīme ir šogad iekļauta kā elementa līmeni paaugstinoša, tomēr šosezon vēl nav izdevies novērot nevienai citai komandai šādu izpildi. Mūsu juniori šo pretēja virziena apvedspirāli trenēja kopš jūnija, un tagad jau izdodas to paveikt gludi un bez aizķeršanās.

Par pareizu tā izpildi var saņemt 4. elementa līmeni. Lumiere Cup mēs saņēmām 2. līmeni, jo ne visi pāri izpildīja 2 pilnus apgriezienus. Šoreiz mēs cerējām saņemt plānoto līmeni, taču tā vietā elements tika novērtēts zemākajā - bāzes līmenī. Tādējādi šis vērtīgais elements ieguva tikai 1.50 plānoto 6.50 punktu vietā. Tik skaudrs tiesnešu vērtējums tika saņemts dēļ kļūdas elementa izpildē: pāru elementa guļošās sportistes galvai ir jābūt zem turošās sportistes ceļgala augstuma. Ja vienu un to pašu kļūdu pieļauj visi sportisti, tad elementam tiek piešķirts bāzes līmenis. Žēl, ka neprecīzas pozīcijas dēļ, šis ārkārtīgi sarežģītais elements neguva augsto novērtējumu. Bet komanda to mēģinās izlabot uz nākamo sacensību startu. Tik niansēts un sarežģīts ir šis sporta veids!

Vairākos citos elementos plānotais līmenis, iespējams, netika sasniegts, jo pievīla dažu sportistu individuālās prasmes vai nianses elementa izpildē, kas nepaslīdēja garām tiesnešu kritiskajai acij. Jā, šoreiz tehniskais panelis bija īpaši prasīgs! Mūsu komanda savā programmā ir iekļāvusi virkni ļoti sarežģītu elementu, kas izdošanās gadījumā dod daudz punktus, taču ir arī lielāks risks, ka iecerētais var neizdoties. Mēs ceram saņemt detalizētu skaidrojumu par tiesnešu lēmumiem un tas dos mums iespēju labāk sagatavoties nākamajiem startiem. Taču mums ir arī ar ko palepoties - pātagas ķemmēšanās tika novērtēta ar augsto 4. līmeni, bet kreatīvais pacēliens saņēma visu tiesnešu plusus! 

Arī mūsu konkurentu komanda Nīderlandes Illuminettes saņēma mazāk punktus kā Lumiere Cup, taču, neskatoties uz 3 kritieniem, apsteidza mūs, iegūstot 61.38 punktus.

Ar detalizēto protokolu variet iepazīties šeit

ISU Izaicinājuma kauss

Šī gada Hevelius Cup ir viens no ISU Izaicinājuma kausa (ISU Challenger Series) posmiem. Piektdien un sestdien ledus arēnā tikās 16 pasaules labākās Elites (senior) grupas komandas un 15 junioru komandas. Abās grupās uzvaras laurus plūca ASV komandas. Elites grupā komanda Haydenettes ar iegūtiem 234.66 punktiem (īsās un izvēles programmas punktu kopsumma). Otro un trešo vietu ieguva Somijas Marigold Ice Unity (228.81) un Kanādas Nova Senior (216.04).

Haydenettes īsā programma. Foto: skatessynchrophoto

Junioru grupā gan zeltu, gan sudrabu ieguva ASV komandas: Team Elite Junior ar 205.54 un Team Skyliners Junior ar 202.07 punktiem. Arī bronzu ieguva Ziemeļamerikas komanda - Les Supremes Junior no Kanādas ar 196.20 punktiem.

Vairāk par ISU Izaicinājuma kausa posmu lasiet Jurasynchro rakstā.

Šīs 3 valstis: ASV, Somija un Kanāda ir absolūti favorīti sinhronajā slidošanā un citu valstu komandām nebūs viegli pārlauzt šo dominanci, taču Hevelius Cup pierādīja, ka šis sporta veids iegūst arvien lielāku popularitāti. Kopā PGE Hevelius Cup 2024 trijās dienās piedalījās 72 komandas no 14 valstīm. Visvairāk komandas bija no mājiniekiem -  19 komandas pārstāvēja Poliju un tuvākajiem kaimiņiem: Čehija - 10 komandas, Vācja - 8 komandas un Nīderlande - 7 komandas. Savukārt visgarāko ceļu bija mērojusi komanda no Jaunzēlandes.

Dalība šajās sacensībās deva mūsu meitenēm iespēju redzēt pasaules labāko komandu startus. Sacensību vērošana ir vērtīga daļa no treniņu procesa un mums, kā mazai valstij, kur sinhronās slidošanas sports ir tikai tik cik mūsu klubā, iespēja klātienē vērot pasaules labākās komandas, ir būtisks iedvesmas avots treniņiem un pamats vēlmei sasniegt vairāk.

 

Foto galerijas

Amberlight Flamingo programma. Foto: SkateSynchroPhoto 

Amber Junior programma Avatar. Foto: SkateSynchroPhoto 

Amber Junior programma Avatar. Foto: Migawki z puszk:

Apbalvošanas ceremonija.

Autors: Skatesynchrophoto

Dažādi momenti no komandas privātajiem arhīviem

Add comment

Comments

There are no comments yet.