Ar pilnām tribīnēm un skatītāju ovācijām aizvadītas starptautiskas sinhronās slidošanas sacensības Riga Amber cup 2022

Published on 18 December 2022 at 19:09

16-17.decembrī Daugavas stadiona ledus hallē norisinājās jau trešās starptautiskās sinhronās slidošanas sacensības Riga Amber cup 2022.

 Riga Amber cup sacensības iekļautas arī ISU (Starptautiskā slidošanas savienība) sacensību kalendārā un ir vienas no 15 šāda līmeņa sinhronās slidošanas sacensībām pasaulē šajā sezonā.

    Sinhronā slidošana ir skaists un aizraujošs sporta veids, katra programma līdzinās aizraujošam šovam, kur precizitāte, ātrums un sarežģītība liek aizturēt elpu. Junioru un elites kategorijā komandas startēja ar divām programmām – īso un izvēles programmu, jaukta vecuma un jaunākā vecuma komandas ar izvēles programmu.

    Šogad sacensībās piedalījās 12 komandas no 5 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Vācijas. Komandas sacentās 4 dažādās kategorijās: Elite (virs 15 gadu vecuma) , Juniori (13-19 gadus veci sportisti), Jaukta vecuma grupās (bez vecuma ierobežojuma) kā arī Juvenile (jaunākā vecuma grupa). Kopējais sportistu skaits sacensībās - 226. Sacensības tiesāja augsta līmeņa sinhronās slidošanas speciālisti no Somijas, Zviedrijas, Šveices, Francijas, Turcijas, Vācijas, Ungārijas, Polijas un Latvijas.

    Šajā reizē Riga Amber cup sacensībās piedalījās arī trīskārtējie pasaules čempioni sinhronajā slidošanā - komanda Helsinki Rockettes no Somijas, kas startēja Elites kategorijā un ar 236.74 punktiem ieguva sacensību galveno trofeju un zelta medaļas. Junioru kategorijas uzvarētāji  - Somijas komanda Musketeers, kas ir divu pasaules čempionu titula ieguvēji junioru kategorijā. Tā bija lieliska iespēja Latvijas skatītājiem redzēt visaugstākā līmeņa sinhrono slidošanu tepat Rīgā. Sacensību atmosfēru lielisku padarīja pilnās tribīnes ar faniem, kas juta līdzi un atbalstīja visas komandas.

    Latvija pirmo reizi vēsturē tika pārstāvēta ar trijām komandām – Amber (Elites kategorijā), Amber Junior (Junioru kategorija) un Amberlight (Juvenile kategorijā). Visām Latvijas komandām šīs bija pirmās sacensības šajā sezonā, kā arī pirmās sacensības pēc covid -19 pandēmijas pārtraukuma.

Latvijas komanda Amber pēc vairāk kā divu gadu pārtraukuma izgāja sacensībās bez rezerves sportistiem slimību un traumu dēļ, bet neskatoties uz grūtībām sasniedza savu visu laiku labāko punktu summu 114.36, kas par gandrīz 20 punktiem pārsniedz iepriekšējo labāko rezultātu. Sportisti ir guvuši neatsveramu pieredzi un emocijas startējot Riga Amber cup un ir gatavi strādāt tālāk, lai arvien uzlabotu savu rezultātu un pietuvotos pasaules elites komandām.

Latvijas Junioru komandai šis bija pirmais starts ISU kategorijā (līdz šim Amber Junior startēja starpklubu kategorijā JuniorB). Ne viss ieplānotais izdevās, bija kļūdas īsās programmas blokā un kritiens tvizlu elementā, garajā programmā sinhronajā piruetē un soļu virknējumā neizdevās iegūt maksimālos punktus, tomēr iegūtie 92.72 punkti ir cienījams rezultāts pirmajām sacensībām, daudz kas ir uzlabojams un noslīpējams, nākamajās sacensībās punktu pieaugums ir garantēts.

Latvijas komandu treneres ir Eva Čekanauska, Anda Medne un Anna Orlova, horeogrāfe Anda Zīsberga.  

Sacensības Riga Amber cup 2022 organizēja biedrība “Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai” sadarbībā ar Latvijas Slidošanas Asociāciju.

Sacensības atbalstīja Rīgas domes  izglītības, kultūras un sporta departaments,  Daugavas stadiona ledus halle, INDIVIDI.lv, salons Minolta, Radisson Blu Latvija, kā arī individuāli ziedotāji.

Papildus informācija:

www.ambercup.eu

https://www.facebook.com/RIGAAMBERCUP

https://www.instagram.com/rigaambercup_synchro

https://www.facebook.com/synchronizedskatingLatvia/

www.synchrolatvia.lv

 

2022.gada 18.decembris

Informāciju sagatavoja Inga Freināte un Sanita Reimane,  Biedrības  “Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai” pārstāves

Tālr. 29415971

Epasts: synchrolatvia@inbox.lv   

 

Sacensību fotogrāfijas :

https://sjphotos.kuvat.fi/kuvat/Synchronized+Skating/2022-2023/202212+AmberCup/

video: https://www.youtube.com/playlist?list=PLu-aNYSncH9fsiwhiXEQZqKR_34OQuiXZ