ISU sinhronās slidošanas nometne 2023 Obersdorfā

Published on 19 May 2023 at 00:45

Katru gadu pavasarī ISU organizē starptautisku sinhronās slidošanas attīstības nometni Junioru kategorijas slidotājiem un treneriem (ISU International Synchronized Skating Development Seminar for Junior Aged Skaters and their Coaches). Šīgada nometne notika Vācijā Obersdorfā no 28. aprīļa līdz 3. maijam. 

5 dienu intensīvajā nometnē tiek analizēti sinhronās slidošanas elementi, trenēta tehnika to izpildīšanai, detalizēti pārrunāti noteikumi un to izmaiņas, kā arī tiesāšanas kritēriji. No katras valsts var piedalīties 2 treneri un 4 sportisti. Šogad nometnē piedalījās pārstāvji no 16 valstu komandām: Ungārijas, Spānijas, Šveices, Čehijas, Vācijas, Nīderlandes, Polijas, Itālijas, Austrijas, Francijas, Horvātijas, Austrijas, Latvijas, Jaunzēlandes, Beļģijas un Norvēģijas.

Amber Junior komandu pārstāvēja sportistes: Sofja Boļšakova, Elizabete Viktorija Pentjuša, Polīna Beļavska, Laura Gordijčuka un treneres Eva Čekanauska un Darja Štaņko.

Nometnes nodarbībās ietilpa:

  • Katru dienu 3-4 stundas ledus treniņi
  • Balets un modernās dejas
  • Akrobātiskā joga
  • Mentālais treniņš
  • Sarunas ar galveno tiesnesi.

Nometnes nodarbības vadīja augsta līmeņa pieredzējušu starptautisku profesionāļu komanda:

Ledus:

Kaisa Arrateig, FIN

Maurizio Margaglio, ITA

Pamela May, USA

Citas nodarbības:

Irina Razgoulajevs (Acro Yoga), CAN

Nadeshda Vitanova (balets, modernā deja), BUL

Anna Kleipein (mentālais treniņš), FIN

Philippe Maitrot (tehniskais panelis, GOE), ISU

Ledus elementus demonstrēja un to izpildē palīdzēja Helisinki Rockettes slidotājas:

Roosa Latvala, FIN

Ella Vainiomäk,i FIN

Mette Nikkilä, FIN

Wilma Lindström, FIN

Semināra koordinātore:

Cathy Dalton, ISU

Ledus treniņos uzsvars tika likts uz slidotprasmi (skating skills) un sinhronās slidošanas elementu apguvi. Tos vadīja 2 moderatori/treneri un 4 demo slidotājas no pasaules čempionu komandas Helsinki Rockettes. Treniņu gaitā tika dotas pamācības un tehniskie paņēmieni dažādas sarežģītības elementu precīzai izpildei.

Mentālajos treniņos tika doti padomi kā tikt galā ar stresu, kā nomierināties, lai sasniegtu vēlamo rezultātu gan treniņos, gan sacensībās.

Ar galveno tehnisko ISU tiesnesi tika pārrunāti sinhronās slidošanas noteikumi: par ko tiek doti GOE punkti (plusi un mīnusi sacensību protokolā), par elementu līmeņiem, un jaunajiem noteikumiem, kas tiek ieviesti tiesāšanā un sinhronās slidošanas elementos.

Akrobātiskās jogas treniņos tika strādāts ar sagatavošanos pacēlieniem, uzticēšanos komandas biedriem, kā arī trenēti paši pacēlieni u.c. akrobātiskie elementi.

Baleta un modernās dejas nodarbībās tika apgūta gan klasiskās dejas precizitāte gan modernās dejas brīvība un improvizācija.
Zināšanas, ko sportistes un treneri ieguva Obersdorfas nometnē, ir nozīmīgs resurss ar ko dalīties ar komandas biedriem vasaras nometnēs, taču pati pieredze šādā atmosfērā starp tik daudzām un dažādām valstīm un komandām ar tik spēcīgu treneru komandu dod milzīgu iedvesmu tālākam darbam! Nenovērtējami ir arī iegūtie kontakti un jaunās draudzības gan sportistu, gan treneru starpā. 

Add comment

Comments

There are no comments yet.