Mirklis pēc īpašā notikuma – Riga Amber Cup 2018 ir noslēdzies

Published on 17 December 2018 at 21:53

       Pirmo reizi Latvijā 14.12.-15.12.2018 KURBADS ledus hallē  Rīgā notika starptautiskas sinhronās slidošanas sacensības. Sinhronās slidošanas sporta veids mūsu valstī pamazām sāk kļūt atpazīstams un aizvien vairāk interesentu vēlas nodarboties ar šo sporta veidu.

Sacensības organizēja Biedrība „Latvijas Sinhronās slidošanas attīstībai” sadarbībā ar  Latvijas Slidošanas Asociāciju, Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departamentu un citiem atbalstītājiem.

      Riga Amber Cup 2018 sacensībās piedalījās 10 komandas no 7 valstīm: Somijas, Francijas, Polijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas.

Latviju pārstāvēja:

1. Jaunākā vecuma komanda - Juvenile „Amberlight” – Eva Alpa-Lūka, Sofija Boļšakova, Elza Gerda Caune, Daniela Davidoviča (kapteine), Anna Marta Ieviņa, Beāte Sama, Gerda Trenko, Darja Viderkere. Treneres Eva Čekanauska un Anna Orlova;

2. Pieaugušo komanda - Senior „Amber” – Herta Cēsniece, Ketija Daine, Ksenija Jacišina, Lorīna Jesse, Laura Kamergrauze, Ksenija Korkača, Katrīna Paula Laicāne, Amanda Melne, Anna Orlova, Emīlija Reimane, Marta Silavniece, Alise Smirnova, Darja Štaņko (Kapteine), Melānija Ūdre, Anete Valle (Kapteine), Elizabete Znotiņa. Treneres Eva Čekanauska, Anda Medne.

Sacensību tiesāšanai tika pieaicināti kompetenti augsta līmeņa starptautiski tiesneši:

  1. sacensību galvenā tiesnese /Referee Alicja Eklov (ISU, Zviedrija);
  2. tehniskais speciālists Uliana Chirkova (ISU, Krievija)
  3. tehniskais kontrolieris Sanna Kohi (ISU, Somija)
  4. tehniskā speciālista asistents Aleksandra Szymanek (Poland)
  5. tiesneši Alicja Eklow (ISU, Zviedrija), Olga Kolchanova (Krievija), Anu Hemming (Somija), Walter Toigo (Itālija), Marie Mattsson (Zviedrija).

 

Komandas sacentās četrās kategorijās.

     Vissīvākā konkurence bija Mixed Age (Jaukta vecuma) kategorijā,  kurā sacentās piecas komandas. Zelta medaļas un vietu uz pjedestāla augstākā pakāpiena šajā kategorijā izcīnīja komanda no Somijas „Altius”, iegūstot  59,55 punktus. Otro vietu un sudraba godalgas ieguva komanda no Krievijas „Aviator”, bet trešo vietu un bronzas godalgas izcīnīja komanda no Polijas  „Ice Fire Mixed Age Young”.

Juvenile kategorijā pirmo vietu un  zelta godalgas tika komandai no Somijas, bet Latvijas komanda „Amberlight” ieguva  sudraba medaļas. Šīs bija mūsu „Amberlight” komandas pirmās sacensības.

Junioru kategorijā zelta godalgas ieguva komanda no Francijas „Chrysalides” ar 105.91 punktiem.

Senioru (Elites) kategorijā pirmo vietu un īpašo sacensību trofeju izcīnīja komanda no Krievijas „Dream Team” , kopvērtējumā iegūstot 167,56 punktus.

Latvijas komanda „Amber” ieguva sudraba medaļas, kopvērtējumā sasniedzot savu augstāko vērtējumu komandas vēsturē -  98,30 punktus.

     Sacensību īpašo trofeju izgatavoja māksliniece Marta Ģībiete. Trofeja izgatavota no stikla, kas rotāts ar 16 dabīgā dzintara akmentiņiem un simbolizē sinhronās slidošanas būtību – ledus, 16 sportisti un vienota kustība aplī.

     Amber Cup 2018 sacensības ir nozīmīgs atbalsta punkts sinhronās slidošanas sporta veida attītstībai Latvijā, kā arī visā Baltijas valstu reģionā. Sacensību dalībnieki un tiesneši atzinīgi vērtēja sacensību norisi un organizāciju, kā arī izteica vēlmi piedalīties šādās sacensībās arī nākamajā gadā.

Organizatori pateicas visiem atbalstītājiem par palīdzību sacensību norises nodrošināšanā.

 

Sagatavoja Biedrības “Latvijas Sinhronās slidošanas attīstībai “ pārstāve Sanita Reimane. 

 

Sacensību rezultāti:

http://ambercup.vidata.pl/

 

Saite uz sacensību Facebook lapu.

https://www.facebook.com/pg/RIGAAMBERCUP/about/?ref=page_internal