Sinhronās slidošanas jaunākā vecuma komanda “Amberlight” izcīna uzvaru starptautiskās sacensībās Polijā

Published on 29 January 2019 at 21:17

Pirmo reizi ārpus mūsu valsts Latvija tika pārstāvēta sacensībās ar divām sinhronās slidošanas komandām - pieaugušo elites komandu "Amber" un juvenile komandu "Amberlight", kurai šī ir pirmā sezona. Amberlight komanda divas reizes pārsniedza savu iepriekšējo punktu skaitu pārliecinoši uzvarot savā kategorijā. Amber atkārtoti sasniedza savu labāko punktu skaitu, neskatoties uz izmaiņām sastāvā

 

Jaunākā vecuma sinhronās slidošanas komanda Amberlight juvenile kategorijā izcīnījusi uzvaru starptautiskās sacensībās Hevelius cup 2019, kas norisinājās 27.janvārī Gdaņskā, Polijā.

    Šis bija tikai otrais komandas starts sacensībās, jo komandai šī ir pirmā sezona.

Amberlight komandā ir 8 sportistes , kas pārstāv Latviju juvenile kategorijā (10-13 gadu vecums) – Eva Alpa-Lūka, Sofija Boļšakova, Elza Gerda Caune, Daniela Davidoviča,  Anna Marta Ieviņa, Beāte Sama,  Gerda Trenko, Darja Viderkere

Komandu trenē Eva Čekanauska, Anna Orlova, kā arī pieredzējuši daiļslidošanas trenere Anda Medne.

Komanda trenējas kopā ar elites sinhronās slidošanas komandu Amber Kurbads ledus hallē.

     Amberlight Polijā 4 komandu konkurencē, pārliecinoši ieguva 1. vietu, nopelnot 31.31 punktu, kas 2 reizes pārsniedz iepriekšējās sacensībās iegūto rezultātu (15.80 – Riga Amber cup 2018, kas norisinājās 15.12.2018.) Amberlight komanda Hevelius cup sacensībās apsteidza 2 Polijas komandas un Nīderlandes komandu.

    Juvenile kategorijas komanda sastāv no 8-16 sportistēm vecumā no 10 līdz 13 gadiem.

Juvenile izvēles programma sinhronajā slidošanā sastāv no 5 elementiem – kreatīvā ķemmēšanās, aplis, ceļojošās dzirnavas, bloks ar pagriezienu, ķemmēšanās ar rotāciju. Šajās sacensībās divos elementos mūsu  komanda pat ieguva papildus punktus par augstu izpildījuma kvalitāti, kas ir ļoti labs rādītājs jaunai komandai.

     Salīdzinot rezultātus ar citām sacensībām pēdējās sezonas laikā, juvenile kategorijā virs 30 punktiem ieguvusi tikai Krievijas komanda sacensībās Budapest cup 2018 (komanda Junost , 37.80 punktu), kas liecina par Latvijas komandas augsto sportisko līmeni. Arī komandas treneres saņēma atzinīgu vērtējumu par Amberlight komandas profesionālo sniegumu  sacensību laikā gan no organizatoriem, gan konkurentiem, gan tiesnešiem.

 

     Hevelius cup 2019 sacensībās piedalījās arī Amber – Latvijas elites kategorijas komanda, kura ar 97.85 divu programmu summā atkārtoja savu labāko sniegumu punktu izteiksmē, neskatoties uz izmaiņām sastāvā (mainījās 3 sportistes). Diemžēl komanda piedzīvoja kritienu gan īsajā, gan izvēles programmā, kas neļāva pārsniegt 100 punktu robežu, kas bija uzstādītais mērķis šīm sacensībām.

 

Sinhronās slidošanas komandas Amber un Amberlight pateicas Dinamo Riga par atbalstu transportam uz sacensībām, kā arī vecākiem un līdzjutējiem.

Komandas darbojas biedrības “Latvijas sinhronās slidošanas attīstībai” ietvaros.

 

 

Rīgā, 29.janvārī, 2019.

Informāciju sagatavoja komandas pārstāve Inga Freināte

 

Hevelius cup 2019 rezultāti:

http://pfsa.com.pl/results/1819/HEV0119/index.htm

sīkāka informācija:

https://www.facebook.com/synchronizedskatingLatvia/